Steve Houben + Emil at Nine Gates Jazz Festival Beijing, China, May 27th, 2007
Emil Viklický, Marcus Printup, František Uhlíř, Laco Tropp at Prague Castle, Spanish Hall, Feb 26, 2007
George Jiří Mráz, Zuzana Lapčíková a Emil Viklický ve studiu známého jazzového fotografa Johna Adamse na 57 street.
Zleva Emil Viklický, Billy Hart - drums, Zuzana, producent Todd Barkan a George Mráz ve nahrávacím studiu Current Sounds, Soho, New York City, červen 2000. Venku na ulicích bylo 40 stupňů tepla, ve studiu jenom 15 stupňů, ale muzika nás zahřála.
Titíž bez Barkana
Wynton Marsalis a Emil Viklický hrají "What's New". American Embassy, říjen 2000
Zpěvačka Tami B. se chystá na svou oblíbenou píseň "Skákal pes" (červen 2001)
Emil Viklický na premiéře opery Faidra 20. 9. 2000.
Emil Viklický Trio: zleva František Uhlíř - bass, Laco Tropp - ds, E. V. - piano
Dave Brubeck v Redutě cca 1997
Vévodkyně z Kentu, Boris Hybner a Emil Viklický v Královskám divadle v Norwichi v 1991, po koncertě pro královskou rodinu. Paní vévodkyně byla překvapena, že se s českým pianistou anglicky domluví
Párty na belgické ambasádě, zleva Zenon Kowal - vyslanec frankofonní části Belgie /na CD hraje kytaru/, Emil Viklický - /hraje Hammondy/, Roman Pokorný- kytarista, Bernard Pierre- současný belgický velvyslanec-hostitel /na CD skvěle zpívá hraje na foukací harmoniku a kytaru/. Fotka u příležitosti vydání CD "Outrage" , na kterém učinkují zmínění diplomati , doplnění o pár hudebních přátel.
Zleva Franta Uhlíř-bass, Emil Viklický, Franta Kop - tenorsax, Cyril Zelenák - bicí. Můj kvartet cca 1984-87. S Cyrilem na bicí měla tahle sestava svoji nezaměnitelnou tvář, naštěstí zachycenou na CD Pocta Miróovi a CD Za horama, za lesama. Obě CD jsou dnes beznadějně rozebrána. Uvažuje Bonton/Supraphon nad reedicí? To bych rád věděl. Přitom na CD "Za horama" spoluúčinkuje s námi Iva Bittové a Pavlica.
Lou Blackburn - trombonista - Ellingtonovský veterán. Někde v Německu, cca 1984, pamatuju si jenom, že jsem měl vysokou horečku 39 st. Koncerty jsem pochopitelně odehrál.
Emil Viklický a Herbie Hancock - Pori Jazz festival 1982. Další z několika vzájemných setkání na festivalech.
To je SHQ Karla Velebného v nejsilnější sestavě cca 1979-80, zleva stojí František Uhlíř, Milan Vitoch a EV, sedí zleva Karel Velebný a Tony Viktora. Karel Velebný byl velký mág českého moderního jazzu. Všechno co jsem se potřeboval o jazzu dozvědět, vím od něho.
Energit - jazzrock - 1979: zleva stojí Karel Jenčík, Jan Vytrhlík, Luboš Andršt a Rudolf Ticháček, vpředu klečí EV.
Kvartet při natáčení CD "Okno a dveře" v Supraphonském studiu v Dejvicích v roce 1979. Zleva stojí světově proslulý kytarista Bill Frisell, bubeník Vinnie Johnson a basista Kermit Driscoll.
San Sebastian, léto 1974, Jazz festival, Plaza del Torros. Dodnes si pamatuju, že tam byla neuvěřitelná atmosféra, sklenička skvělého vína stála 3 pesety...
Olomoucké jazzové dny - Flóra Olomouc 1971, Emil Viklický a Josef Černý - kontrabass.
Emil Viklický hraje v tanečních s Big bandem Věroslava Mlčáka, Olomouc, Národní dům, 1964-1965 Neocenitelná swingová škola a bigbandová praxe - materiály od Count Basieho, Stan Kentona, Duke Ellingtona atd.